ÚvodAktuality

Extra bonus! Dvojité vystoupení JAS-39 Gripen. Letouny Armády České republiky předvedou mimořádný program

19.04.2015
Vystoupení letounů Armády České republiky je vždy jedním z největších taháků Dne ve vzduchu s rádiem Kiss Proton. Napětí, ohromení a údiv. Tak se dá každoročně shrnout emotivní zážitek z představení armádních strojů.

Lahůdka pro milovníky historie: Blériot i ve válečném nasazení

15.04.2015
Rok 1910 se zapsal do historie letectví u nás hned v několika směrech. Proslulý je samozřejmě první let Jana Kašpara 16. dubna, nicméně Plzeňsko se stihlo do dějin zapsat ještě o den dřív a to díky pokusu aviatika Roberta Schweizera, který dokázal dostat do vzduchu legendární Blériot s jednodenním předstihem.

Letecká bitva s maximálním nasazením! Unikátní vystoupení Pterodactyl Flight zvyšuje adrenalin

16.04.2015
Nadšenci do leteckých bitev a letectví obecně spojeného s vojenskými a armádními úkoly budou během letošního ročníku Dne ve vzduchu s rádiem Kiss Proton doslova jako ve svém živlu.

Konec druhé světové války připomene bitva amerických a německých stíhaček

14.04.2015
Významné výročí 70 let od konce druhé světové války se v letošním roce promítá do řady akcí a Den ve vzduchu s rádiem Kiss Proton nebude výjimkou. Diváci uvidí rekonstrukci letecké bitvy z konce války mezi americkými a německými stíhačkami.

V obchodních centrech začala výstava unikátních leteckých fotografií

11.04.2015
Největší letecká show na západě Čech se blíží každým dnem. Den ve vzduchu s rádiem Kiss Proton, který proběhne poslední dubnový víkend na letišti AK Plasy, už se ale hlásí s předstihem. Milovníci létání a pohledů z ptačí perspektivy mají nyní výjimečnou možnost shlédnout unikátní výstavu leteckých fotografií známého fotografa Jiřího Bergera.

Partneři akce