ÚvodAktualityJubilejní 15. ročník Dne ve vzduchu je minulostí. Piloti i organizátoři děkují všem návštěvníkům za skvělou atmosféru

Jubilejní 15. ročník Dne ve vzduchu je minulostí. Piloti i organizátoři děkují všem návštěvníkům za skvělou atmosféru

Letiště AK Plasy zažilo další povedený Den ve vzduchu, na který dorazilo téměř 18 500 diváků. V neděli prošlo turnikety přes 12 tisíc návštěvníků, kteří vytvořili všem pilotům skvělou atmosféru. Martin Šonka, Petr Kopfstein i například Stephen Stead, pilot legendárního Spitfiru tak po svých vystoupeních posílali divákům jasný vzkaz: „Děkujeme, moc jsme si s vámi největší leteckou show na západě Čech užili.“

Diváci byli pod palbou úžasných výkonů od začátku do konce a mohli si vychutnávat nebezpečné Gripeny JAS 39, vášnivý tanec v oblacích v podání kluzáku L 13 AC nebo pohled na legendární Spitfire z roku 1945, který patřil britské RAF. Mezi největší hvězdy samozřejmě patřili piloti s letadly v barvách Red Bull. Účastníci elitní série Red Bull Air Race Martin Šonka i Petr Kopfstein předvedli precizní, bezchybné sestavy a světoznámá akrobatická letka The Flying Bulls Aerobatics Team svým vystoupením místy brala divákům dech.

„Pevně věříme, že se v Plasích všem návštěvníkům líbilo a strávili zde příjemné chvíle, protože o to celému týmu organizátorů jde především. Chceme, aby tady stále panovala specifická, rodinná atmosféra, ale je nám jasné, že při takovém počtu diváků se nějaké nepříjemnosti určitě najdou. Pokud tedy návštěvníci mají nějaké připomínky nebo náměty co a jak zlepšit do příště, mohou nám napsat mail na info@4pro.cz. Budeme rádi za každý nápad i kritiku,“ říká hlavní organizátor Jiří Pěč.

Den ve vzduchu s rádiem Kiss Proton 2017 je definitivně minulostí, nezbývá než se opět začít pomalu těšit na další ročník. Kompletní ohlédnutí ve fotografiích i ve video sestřihu se na stránkách i Facebooku objeví v následujícím týdnu.

Děkujeme za návštěvu!

Partneři akce