Letos uvidíte -
#
ÚvodAktualityOdpovědi na nejčastější dotazy

Odpovědi na nejčastější dotazy

Už o nadcházejícím víkendu se na letišti v Plasích uskuteční 15. ročník Dne ve vzduchu s rádiem Kiss Proton. Organizátoři v posledních dnech neustále odpovídají na nejrůznější dotazy a právě proto vám přináším odpovědi na nejčastější z nich.

Dají se vstupenky koupit ještě v předprodeji? 

Na předprodejních místech se dají koupit do pátečního večera 28. dubna, záleží na otevírací době jednotlivých prodejců. Internetový prodej bude ukončen hodinu před otevřením areálu.

Budou vstupenky v prodeji i na místě? 

Ano budou. Pokladny otevíráme v sobotu i v neděli v 9.00.

Kolik stojí vstupenka? 

Dospělí zaplatí 250,-Kč, děti od 6 do 12 let symbolických 50,-Kč, děti do 6 let mají stejně jako ZTP a ZTPP vstup zdarma. Vstupenka je jednodenní.

Pojedou z Plzně i zpět speciální autobusy? 

Ano, z konečné tramvaje č. 1 v Plzni Bolevci a budou stavět ve všech obcích na trase. Letos jsou nasazeny autobusy s větší kapacitou a vyjíždějí v časech 10:00, 10:30, 11:00, 11:30 a 12:00. Zpáteční spoje vyjíždějí v 17:00, 17:15, 17:30 a 17:40. Spoje vyjíždějící v 17:30 a 17:40 navíc pojedou v Plzni až do zastávky "Sady Pětatřicátníků". Více o dopravě ZDE.

Jak je na letišti zajištěno parkování? 

Pro návštěvníky bude přímo u letiště připraveno velkokapacitní parkoviště. Parkování je zajištěno na přilehlých lukách v těsné blízkosti letiště.  Doprava bude od hlavního tahu I/27 řízena a značena organizačním týmem již od rána. Za obcí Rybnice bude aktuálně doprava odkláněna na předem vyhrazené parkovací plochy. Po oba dny se areál otevírá úderem 9.00. 

Musí se parkovat pouze na velkokapacitním parkovišti? 

Nemusí. Další možností je parkování přímo v obci Plasy. Na letiště je to z města vzdálené 1000 metrů a procházka trvá zhruba 10 minut volnou chůzí. Z Plas na letiště navíc bude jezdit hromadná autobusová doprava, která je také zdarma. Více ZDE.

Kolik stojí parkovné?

Parkovné je zdarma a to jak přímo u letiště, tak i ve městě Plasy.

Program je v sobotu i v neděli stejný? 

Ano. Liší se pouze vystoupením dopravního letounu ČSA, které se uskuteční v sobotu. Změny v programu může ovlivnit počasí na letišti nebo na letištích odkud se slétávají jednotlivý vystupující.  

Kde se dozvím více o programu?

Program i další informace o Dni ve vzduchu najdete v brožuře, která bude na místě k dostání zdarma. Další možností, kterou všem doporučujeme nejvíce, je mobilní aplikace. Nabídne nejdůležitější informace i aktuality a případné změny v programu. Další informace a odkaz na stažení najdete ZDE.

Může se během akce filmovat a fotografovat?

Samozřejmě, fotografování je na akci povoleno. Pro vaši bezpečnost i bezpečnost ostatních návštěvníků prosíme, abyste dbali pokynů pořadatele a nevstupovali mimo vymezený divácký prostor. Pro použití profesionální techniky je zapotřebí řádná akreditace.

Mohu vzít na akci svého psa? 

Ano, ale je třeba počítat s omezením. Bezpečnostní služba na letišti bude vyžadovat náhubek a vodítko. Celodenní program navíc v různých částech vystoupení obsahuje pyrotechnické efekty, samotné přelety, např. letounů Armády ČR, jsou extrémně hlučné. Proto by každý pejskař měl uvážit, zda právě jeho domácí mazlíček zvládne takovou zátěž.

Bude možné si na místě prohlédnout letadla z blízka, nebo si do některého sednout? 

Ano. V průběhu celé akce bude připravena flotila letadel a dokonce i vrtulník pro seznamovací a vyhlídkové lety. Letadla na stojánce jsou od diváckého prostoru oddělena jen nízkým plotem.

Je pravda, že proběhne autogramiáda Martina Šonky a Petra Kopfsteina?

Je to skutečně tak. Autogramiády obou skvělých pilotů proběhnou ve stanu České spořitelny vždy po jejich vystoupeních. 

Partneři akce