ÚvodAktualitySobotní program Dne ve vzduchu pobavil tisíce lidí

Sobotní program Dne ve vzduchu pobavil tisíce lidí

Ani nižší teploty nebo občasné dešťové přeháňky neodradily více než 6 a půl tisíce diváků, kteří se dorazili bavit na už patnáctý ročník největší letecké show na západě Čech. Nadupaný program je nenechal ani na chvíli odpočinout, na nebi se totiž střídala taková esa jako například Martin Šonka, Petr Kopfstein, legendární letadlo Spitfire nebo The Flying Bulls Aerobatics Team.

„Věříme, že se tady všem návštěvníkům líbilo a Den ve vzduchu si užili. Pro podpis Martina Šonky přišlo několik stovek fanoušků, neméně tomu bylo u jeho českého kolegy v Red Bull Air Race. I podle potlesku, který se po každém vystoupení nesl letištěm bylo poznat, že se akce povedla,“ hodnotí hlavní organizátor Jiří Pěč.

Ti, kteří se sobotního dne nezúčastnili, zoufat nemusí. I v neděli totiž startuje doprovodný program už v deset hodin dopoledne a ve 14:00 nad letištěm zaduní na úvod pověstný dunivý zvuk Gripenů JAS 39. „Počasí na neděli navíc slibuje jasnou oblohu a parádní teploty kolem patnácti stupňů Celsia,“ doplňuje Pěč.

Partneři akce