Jedním z hlavních taháků nedělního programu je úřadující mistr světa Red Bull Air Race Martin Šonka. Oblíbený pilot divákům opět nabídne kromě dechberoucí show i živý komentář přímo z kabiny. „Fanoušci díky mému komentáři dokáží snadněji pochopit, co se v kabině děje. Vědí, kdy toho mám opravdu hodně a kdy mohu odpočívat. Věřím, že se moje komentování divákům líbí,“ popisuje a zároveň dodává, že samotné mluvení mu během letu dělá několikrát velké problémy. „Jakmile začnu mluvit, tak se mi vypne půlka mozku. Soustředím se na to, aby to mělo hlavu a patu, do toho obrovské přetížení několik G. Hodně krát se mi tak za letu stane, že opravdu musím zakřičet, abych byl schopen vůbec vydat hlásku,“ dodává Šonka.

Samotné akrobatické vystoupení je pro pilota hodně náročné, i tak je ale rád, když mu diváci v Plasích během jeho vystoupení hromadně zamávají. „Když se letadlo roztočí do nejrychlejších manévrů, tak rozeznávám jen modrou oblohu a zelenou zem. Všechno, co vidím, je v podstatě jen šmouha. Když se ale teprve blížím k provedení nějakého triku, tak vnímám i diváky na zemi a rád se vždy kouknu dolů a zamávám. Jakmile vidím, že také mávají, je to krásný pocit,“ říká český showman.

Na Dni ve vzduchu s Plzeňským krajem se mohou návštěvníci těšit na nejnovější sestavu, kterou předvede i na mistrovství světa. „Den ve vzduchu je pro mě první letošní letecký den, takže diváci uvidí tuto sestavu jako první. Těšit se mohou na moji kompletní show, kterou budu létat na mistrovství světa a vlastně mnohem více. Na závodech totiž mám k dispozici čtyři minuty, tady v Plasích budu létat 12 minut. Takže divákům nabídnu ještě více triků a akrobatických prvků,“ uzavírá Martin Šonka.