O víkendu 30. dubna a 1. května se konal už 20. ročník letecké show Den ve vzduchu s Plzeňským krajem. Celkem na letiště v Plasích zavítalo 18421 diváků. Po oba dva dny všem zúčastněným přálo počasí, a tak se program obešel bez jakýchkoliv omezení a na nebi se vystřídali všechny slibované stroje.

Natěšenost po dlouhé pauza byla znatelná jak u diváků, tak i u samotných pilotů. Ti nejen, že do svých vystoupení dávali maximální dávku energie, ale s fanoušky se i rádi viděli tváří v tvář. „Byla tady naprosto pohodová atmosféra, bylo super vidět usměvavé tváře na snad všech návštěvnících. Vlastně to tu bylo stejně krásné jako tomu bylo vždycky. Moc rád jsem se opět zúčastnil a už teď se těším na další ročník,“ shrnul akrobatický pilot Petr Kopfstein.

Organizátoři moc děkují všem divákům, že se stali součástí 20. ročníku největší letecké show na západě Čech. „Jsme moc rádi, že jsme mohli Den ve vzduchu opět uspořádat. Největší poděkování samozřejmě patří divákům, kteří v areálu díky svému chování nevědomky tvořili klasickou rodinnou atmosféru. Přesně proto tento letecký den pořádáme,“ říká manažer Dne ve vzduchu Jiří Pěč.

V následujících dnech postupně začneme zveřejnovat fotografie od našich fotografů, chybět nebude ani oficiální video.

Děkujeme všem a těšíme se na vás v roce 2023