Kvůli velkému frontálnímu systému v Evropě nemůže do Plas dorazit švýcarská letka 46 Aviation, která měla na západě Čech předvést show Žena na křídlech. Organizátoři jsou s pilotem v neustálém kontaktu a snaží se tento zážitek nabídnout divákům aspoň v neděli.

Předpověď počasí se sice pro samotný Den ve vzduchu každou hodinu zlepšuje, v jiných částech Evropy už bohužel šéfují počasí déšť, vítr a bouřky. Nejinak tomu je i ve Švýcarsku a jižním Německu, přes které má letět pilot Emilliano Del Buono s růžovým dvouplošníkem. „Už od čtvrtečního rána se snažím o přelet a moc mě to mrzí, ale počasí na trase Švýcarsko – Plasy je neustále velmi špatné. Na přelet potřebuji šest hodin a zvlášť v jižním Německu jsou pro můj přesun podmínky neletové. Pevně věřím, že se najde skulinka v sobotu ráno nebo aspoň v sobotu přes den, abychom mohli na Dni ve vzduchu vystoupit aspoň pro nedělní show. Všem fanouškům se moc omlouvám, ale počasí bohužel ovlivnit nelze,“ posílá vzkaz do Plas člen skupiny 46 Aviation.

Ostatní vystoupení na Dni ve vzduchu momentálně v ohrožení nejsou, organizátoři předpověď počasí bedlivě sledují a jsou se všemi účinkujícími v kontaktu. O všech aktualitách budou diváky aktuálně informovat.