Den ve vzduchu v letošním ročníku největší letecké show na západě Čech nabídne návštěvníkům i možnost přispět na dobrou věc. V areálu Aeroklubu Plasy totiž bude během soboty i neděle probíhat prodej neperlivé vody u stánku Diakonie Západ, který bude označený výstižným sloganem: Voda pomáhá. Celý výtěžek pak popluje na vybavení a zajištění terapeutického programu ve Stacionáři Človíček, který navštěvuje také slečna, která pochází přímo z Plas.

Ve stánku budou zaměstnanci Diakonie Západ prodávat půl litrové lahve a také originální ekolahve, které mohou sloužit ke svému účelu i po skončení akce jako například lahev na pití do školy pro děti nebo například na sportovní tréninky. Kromě prodeje ve stánku budou pracovníci v označených tričkách procházet areál i během show mezi lidmi a nabízet tak neperlivou vodu například přímo při sledování programu.

Zakoupením 0,5 litru neperlivé vody návštěvníci přispějí na dobrou věc, a navíc dopřejí svému tělu opravdu požitek z opravdu kvalitní vody, která je uložená v hloubce 400 metrů v chráněné oblasti Středočeská křída. Stáří této vody se odhaduje minimálně na 70 000 let. Navíc je voda čištěna pouze pískovou filtrací.

Kampaň funguje v režimu veřejné sbírky, kterou Diakonii Západ schválil Plzeňský kraj.

--------------

Diakonie Západ se zaměřuje na jedinečné služby lidem s těžkou poruchou autistického spektra, s mentálním a kombinovaným postižením. Vyniká komplexní péčí o ohrožené děti a jejich rodiny, pomáhá lidem v nesnázích či krizi, mladým na cestě k dospělosti, pečuje o seniory i pěstounské rodiny. Nabízí preventivní programy pro školy i veřejnost. Diakonie Západ už více než 20 let působí v regionu Plzeňského kraje, má 16 druhů služeb a ročně pečuje o více než 3 500 klientů. Jednou ze služeb Diakonie Západ je Stacionář Človíček pro osoby s postižením. Charitativní kampaň „Voda pomáhá“ pomáhá tam, kde chybí dostatečná podpora sociálních služeb a jejich dostupnosti od státu, kraje či obcí. Peněžité příspěvky získané veřejnou sbírkou Diakonie Západ rozděluje tzv. projektům na vodě. Tyto projekty jsou různorodé aktivity (např. nákup pomůcek a vybavení, zajištění terapeutického programu, přeprava klientů apod.), které jsou nepostradatelné v péči o klienty, ale není možné hradit je z dotací.