Doprovodný program nabídne spoustu důvodů, proč stojí za to přijet včas

Největší letecká show na západě Čech se blíží, koná se o víkendu 27. a 28. dubna. Areál letiště v Plasích se otvírá po oba dva dny v 9 hodin a o hodinu později začne na podiu a v jeho bezprostřední blízkosti doprovodný program. Na co se můžete těšit?

Kromě velkého počtu stánků s občerstvením, atrakcemi pro děti i dospělé a partnerských stanovišť, se návštěvníci mohou prolétnout nad Plzeňským krajem díky seznamovacím letům. Ty budou v provozu do začátku hlavního letového programu a také ihned po jeho skončení.

V 10:30 se v blízkosti podia představí HZS Plzeňského kraje, kteří představí úplně novou automobilovou plošinu AP 43 Bronto Skylift, ukázky záchranného rukávu z koše plošiny pro evakuaci osob z hořící budovy a ukázky různých metod nasazení na technické práce ve výšce.

Ještě před 11 hodinou se poprvé představí Richard Mošna, který je jedním z nejlepších stunt riderů na čtyřkolce na světě. Ve svém repertoáru má více než deset triků, které udělal jako první na světě. Divákům nabídne jízdu po dvou kolech, jízdu pozadu, otáčky o více než 720 stupňů a mnoho dalších adrenalinových triků.

Sympatický jezdec navíc mimo své vystoupení bude k dispozici divákům a učit je základní dovednosti na čtyřkolce. Kromě vystoupení v 10:50, bude mít ještě jednu show v 11:50.

Deset minut po jedenácté bude podium patřit Českému rozhlasu Plzeň, který bude živě vysílat rozhovory s hosty ze Dne ve vzduchu.

V 11:30 přijdou na řadu další vzácní hosté, a to skupina Slack show, která se postará o pořádnou dávku vzrušení. Provazochodci budou své umění ukazovat nad hlavami všech v areálu, kde bude natažená dlouhá high line. Kromě toho si ale užijí diváci také trick line, na které budou zhruba ve dvou metrové výšce předvádět neuvěřitelné triky na pouze několik centimetrů širokém laně. Až do začátku hlavního programu navíc bude k dispozici i Slack show workshop, takže si každý bude moct vyzkoušet jaké to je chodit jako provazochodec.

Ve 12:15 bude areálem znít nádherná hudba z dob dávno minulých. Kapely The Dixie Hot Licks v sobotu a Jazz In Deck v neděli zahrají hodinové koncerty plné rock’n’rollu, jazzu a swingu – hudby, která se k historickým a nádherným letadlům hodí nejvíc.

Hlavní letový program začne ve 13:30. Přesné časy zveřejníme nejdéle 14 dní přes začátkem akce. VÍCE ZDE.

Partneři akce