Doslova dechberoucí podívaná. Světové hvězdy Blanix Team vůbec poprvé v Plasích

Red Bull Blanix-Team je rakouská akrobatická skupina a na Dni ve vzduchu bude patřit k absolutním vrcholům celé show. Piloti ve svých československých kluzácích Blaník přesvědčí všechny diváky o tom, že to nejlepší, co se děje ve vzduchu nemusí být rychlé a hlučné. Předvedou totiž tichou eleganci, která návštěvníkům vezme dech a pohladí je po duši.

Vystoupení Blanix Team nabízí neuvěřitelně náročné kousky. Mezi divácky nejoblíbenější část celého akrobatického představení patří „zrcadlové létání.“ Oba kluzáky jsou blízko nad sebou, ten horní je na zádech a tvoří zrcadlový obraz spodního letounu. Vše se za letu děje ve vzdálenosti jen několika metrů. Pilotům nepomáhají s gravitací žádné motory, veškerá energie kluzáků tak musí být perfektně rozdělena. Celé plynulé klesání blaníků je doprovázeno perfektně vybranou doprovodnou hudbou a nechybí ani kouřové barevné efekty.

Tým Blanix je oblíbenou součástí světově známých leteckých show, nicméně vidět je můžete i na jiných akcích. Díky Fowlerovým klapkám může Blaník přistát na velmi krátké vzdálenosti, takže už Blanix Team ve své historii přistával například na sjezdovkách, jako je Hahnenkamm v Rakousku, golfových hřištích napříč Evropou nebo před věží Donauturm ve Vídni.

Blanix Team byl založen už v roce 2002 dvěma přáteli Kurtem Tipplem a Martinem Stimitzerem. Oba stále v týmu figurují a patří mezi nejlepší piloty bezmotorových letadel na světě. Na jejich úchvatné kousky, které předvedou na Dni ve vzduchu se tak můžeme už teď začít těšit.

Partneři akce