The Flying Bulls Aerobatics Team - Nejlepší akrobatická skupina na světě

Skupinová akrobacie patří k nejtěžším disciplínám, které můžete na leteckých dnech vidět. Tu nejlepší show na světě divákům nabízí The Flying Bulls Aerobatics Team. Čtyři letadla a 4 čeští borci v kokpitech předvádějí kousky, při kterých divákům tuhne krev v žilách.

Se svými stroji létají rychlostí až 400 kilometrů za hodinu a během sestavy se dostávají i do neskutečné blízkosti dvou metrů. V rámci show předvádějí neuvěřitelné akrobatické prvky. Všichni piloti si musí absolutně věřit, protože jen sebemenší zaváhání jednoho z nich, může znamenat tragický karambol.

Pro celý tým je nejdůležitější trénink, před každou sezonou stráví muži této letky víc jak deset tréninkových hodin. Během letů jsou ve vzduchu patnáct až dvacet minut, dvakrát nebo třikrát za den. Víc tělo nezvládne, protože lety jsou nesmírně fyzicky náročné. Všichni piloti se musí udržovat v dobré kondici.

Česká akrobatická skupina poprvé vznikla už v roce 1958 a během chvíle si dokázala vydobýt světové jméno. Dlouhá léta létala na strojích Zlín 50. Kvůli komunistickému vedení republiky sice museli akrobaté svou činnost v roce 1982 ukončit, ale o osm let později už opět mohli létat na největších světových leteckých show. Od roku 2000 má skupina nového sponzora a létá pod názvem The Flying Bulls Aerobatic Team. Aktuálně můžete piloty vidět v letadlech XtremeAir 42. Jedná se o dvoumístný akrobatický speciál. Lepší byste těžko hledali.

Partneři akce