Fanoušci akrobatického létání mohou začít skákat radostí do stropu. Organizátorům Dne ve vzduchu se podařilo domluvit vystoupení obou českých pilotů, kteří létají Red Bull Air Race. V sobotu 27. dubna se v Plasích se svoji show předvede Petr Kopfstein, v neděli 28. dubna se diváci mohou těšit na mistra světa z roku 2018 Martina Šonku.

Na sedmnáctém ročníku největší letecké show na západě Čech si přijdou na své fanoušci obou nejlepších českých akrobatických pilotů. Na poslední chvíli totiž potvrdil svoji účast Petr Kopfstein, který v Plasích létat naposledy před dvěma lety. Chybět ale nebude ani jeho český parťák a zároveň soupeř ze závodů elitní série Red Bull Air Race Martin Šonka, který se netají tím, že útulné letiště nedaleko od Plzně patří mezi jeho velmi oblíbené destinace a účast přislíbí vždy, když mu to jeho nabitý kalendář dovolí.

Den ve vzduchu s Plzeňským krajem 2019 tak měsíc před akcí nabízí další opravdové lákadlo, mezi další taháky budou patřit přislíbené ukázky letounu JAS-39 Gripen Armády ČR nebo žena na křídlech v podání švýcarské skupiny 46 Aviation.

Připomínáme, že už jen pár dní, konkrétně do 31. března!, mají milovníci letectví šanci pořídit si vstupenky s předstihem za zvýhodněné vstupné. Od 1. dubna až do samotné akce pak už bude možné pořizovat vstupenky za jednotné vstupné. V prodeji je pro letošní rok také luxusní zlatá zóna s vlastní tribunou, občerstvením a dárky.