Když vrtulník dělá to, co nejde - Red Bull Bö 105 vám zamotá hlavu

Jeden z mála akrobatických vrtulníků na světě se na konci dubna představí divákům na Dni ve vzduchu. Helikoptéra Red Bull Bö 105 dokáže ve vzduchu všechny akrobatické prvky jako například rolovat, válcovat a dělat přemety.

V celkovém součtu dokáží nabídnout fanouškům dechberoucí a neuvěřitelnou akrobatickou show jen 4 vrtulníky na světě, z toho dva jsou v Evropě. Helikoptéra Red Bull Bö 105 přiletí na západ Čech z rakouského Salzburgu.

Vrtulník Bo-105 byl světu představen už v roce 1967 a postupně se vyráběl trochu jinak než ostatní podobné stroje. Titan v hlavě rotoru, plast zesílený skleněnými vlákny v lopatkách rotoru, elastické čepele a konstrukce rotorového systému bez závěsu. To je několik zvláštností, které najdete pouze u Bö 105 a právě díky tomu je tento stroj ideální pro zrození akrobatického vrtulníku.

Velkou zajímavostí je, že i samotní piloti, kteří patří mezi nejzkušenější borce na světě, přiznávají, že člověk dosáhne svých limitů daleko dříve než Bö 105. To znamená, že samotná helikoptéra, by dokázala z akrobacie předvést ještě více šílenějších kousků.

Tento originální stroj a perfektní show v podání velezkušených pilotů Mirko Flaima nebo Siegfrieda Schwarze bude ozdobou letošního ročníku Dne ve vzduchu.

Těšíme se a co vy?

Partneři akce