Martin Šonka popře zákony fyziky

Jeden z nejlepších akrobatických pilotů na světě a mistr světa Red Bull Air Race 2018 Martin Šonka se stane součástí Dne ve vzduchu. Na západě Čech předvede o víkendu 29. a 30. dubna neuvěřitelnou ukázku plnou, pro obyčejné smrtelníky, nepochopitelných kousků.

Jeho show v podstatě popírá fyzické i logické zákony. Například pilot záchranného vrtulníku W-3A Sokol vystoupení Martina Šonky při posledním ročníku největší letecké show na západě Čech okomentoval trefně a vtipně: „Já mám stejné školy a kurzy letectví jako Martin, ale on tam asi nechodil, protože to, co on ve vzduchu se svým letadlem dělá, tak nám říkali, že přesně tohle s tím strojem nejde dělat.“

Během zhruba patnáctiminutového vystoupení předvede Šonka velký počet všech možných akrobatických poloh, při kterých si „užije“ i nemalé přetížení. Při dobré rychlosti a výšce se dostane na kladné přetížení 9 až 10 G a záporné 6 až 7 G. Sympatický pilot si pravděpodobně celou svoji show okomentuje sám přímo z pilotní kabiny a vtipnými hláškami a aktuálními pocity tak ještě více vtáhne fanoušky do tajů a krás akrobatického létání. A to i přes to, že samotné akrobatické vystoupení je pro pilota hodně náročné.

Vstupenky na Den ve vzduchu jsou v prodeji ZDE

K dispozici jsou také lístky do Zlaté zóny, kde si užijete komfort v podobě vlastní tribuny nebo stánku s občerstvením.

 

Partneři akce