I na sedmnáctém ročníku největší letecké show na západě Čech mohli diváci kromě sledování skvělého programu přispívat na dobré věci. V tradiční OMEXOM GA Energo tombole bylo vybráno téměř 25 tisíc korun a v kampani Voda pomáhá se podařilo vybrat necelých deset tisíc korun.

Jeden z hlavních partnerů společnost OMEXOM GA Energo opět připravil velkou tombolu se stovkami hodnotných cen. Společně s finančními dary od partnerů, kteří navštívili VIP stan OMEXOM GA Energo, bylo vybráno 21 465 Kč. Výtěžek poputuje, stejně jako každý rok, do Dětského centra Plzeň.  

Kromě Dětského centra Plzeň mohli diváci přispívat také Diakonii Západ, která prodávala neperlivou vodu. Výtěžek z projektu Voda pomáhá pak putoval na vybavení a zajištění terapeutického programu ve Stacionáři Človíček, který navštěvuje také slečna, která pochází přímo z Plas. Ukázalo se, že na Den ve vzduchu zamířila velká spousta lidí s dobrým srdcem, protože i ve stánku Diakonie Západ se podařilo vybrat krásných 9794 Kč.

Organizátoři, OMEXOM GA Energo, všechny firmy, které věnovaly do tomboly hodnotné ceny a také Diakonie Západ děkují všem, kteří na letišti v Plasích přispěli na charitu.

-------------------------------------------------------------------------

Dětské centrum Plzeň je příspěvková organizace statutárního města Plzně. Jedná se o zdravotnické zařízení, které poskytuje komplexní péči dětem od narození do tří let věku v sociální a zdravotně sociální tísni. Přijímají děti, které nemohou ze závažných důvodů vyrůstat ve vlastní rodině, o něž se vlastní rodiče nemohou, nechtějí či nedokáží postarat. Odborná péče je věnována dětem s vrozenými vadami, tělesně a mentálně postiženým, které vyžadují ústavní péči. Dále umožňují doléčovací a rekondiční pobyty pro chronicky nemocné a staráme se o děti před umístěním do náhradních rodin. Odbornou poradenskou péči nabízí náhradním i biologickým rodinám.

Diakonie Západ se zaměřuje na jedinečné služby lidem s těžkou poruchou autistického spektra, s mentálním a kombinovaným postižením. Vyniká komplexní péčí o ohrožené děti a jejich rodiny, pomáhá lidem v nesnázích či krizi, mladým na cestě k dospělosti, pečuje o seniory i pěstounské rodiny. Nabízí preventivní programy pro školy i veřejnost. Diakonie Západ už více než 20 let působí v regionu Plzeňského kraje, má 16 druhů služeb a ročně pečuje o více než 3 500 klientů. Jednou ze služeb Diakonie Západ je Stacionář Človíček pro osoby s postižením. Charitativní kampaň „Voda pomáhá“ pomáhá tam, kde chybí dostatečná podpora sociálních služeb a jejich dostupnosti od státu, kraje či obcí. Peněžité příspěvky získané veřejnou sbírkou Diakonie Západ rozděluje tzv. projektům na vodě. Tyto projekty jsou různorodé aktivity (např. nákup pomůcek a vybavení, zajištění terapeutického programu, přeprava klientů apod.), které jsou nepostradatelné v péči o klienty, ale není možné hradit je z dotací.