Překrásný pohled do historie letectví nabídne na největší letecké show na západě Čech skupina Bavarian Bücker Formation. Vzduceh se budou prohánět tři nádherné stroje– Bücker 131Jungmann.

Dvoumístný letoun se dříve používal jako cvičný a jeho největší sláva sahá až do druhé světové války, protože Bücker Jungmann se staly hlavními cvičnými letouny německé Luftwaffe. Poprvé se toto letadlo dostalo do vzduchu v roce 1934. Německé dvouplošníky označené Bü 131 Jungmann byly rozšířeny v řadě států světa a mají i přímou vazbu k Československému leteckému průmyslu. V roce 1936 se firma Tatra stala prvním zahraničním výrobcem produkujícím tento letoun v licenční výrobě. Celkem v podniku Tatra vyrobili 35 kusů. Další výroba na našem území probíhala za okupace v podniku Aero a tam také pokračovala v prvních poválečných letech pod označením Aero C-4 a C-104.

V Plasích si tak přijdou na své opravdoví znalci letadel, rádi se ale určitě přiučí i ostatní milovníci letectví. Stroje, které bavorská skupina představí, pocházejí ze samotných počátků jejich existence, z roku 1933. Mistrovsky upravené letouny v Plasích představí skupinové létání, při kterém nebudou chybět ani excelentní kouřové efekty.