Prosluněné dva dny plné zážitků – Den ve vzduchu 2024 je minulostí

Největší letecká show na západě Čech je oficiálně u konce. Organizátoři děkují celkem 19.658 divákům za důvěru, návštěvu a věří, že si všichni pobyt na letišti v Plasích maximálně užili. Po oba dva dny se podařilo odlétat naprosto stejný program, který byl vyváženým průřezem všemi možnostmi létání. Prohlédněte si první oficiální fotogalerii.

Dechberoucí moderní i historická letadla typu Bücker Jugnmann, Pilatus P2-05 nebo armádní JAS 39-Gripen, a k tomu místy až nepochopitelná vystoupení akrobatických pilotů Martina Šonky na Extra 300 a Siegrieda Schwarze s vrtulníkem Bo 105 nabídly mix, na který budou všichni fanoušci dlouho vzpomínat.

Diváci mohli vůbec poprvé v České republice vidět legendární francouzské cvičné letadlo Fouga Magister a premiéru si v na západě Čech užil americký druhoválečný stíhač North American P-51D Mustang. 

Poděkování patří všem pilotům a účinkujícím, kteří svým uměním dávali lidem nahlédnout do krás letectví. Krásné okamžiky si užili i milovníci hudby díky saxofonistce KJ Sax, která živě doprovázela ukázku domácího pilota Romana Šlapáčka na kluzáku.

Děkujeme, že v tom lítáte s námi a těšíme se na Vás opět v roce 2025.

Partneři akce