Český akrobatický pilot Petr Kopfstein v sobotu představí své umění na leteckém dni v Plasích a diváci se opět mohou těšit na show, která patří k nejlepším na světě. „Každý akrobatický pilot se před novou sezonou snaží připravit tu nejlepší možnou ukázku a já nejsem výjimkou. Vždy se snažím najít nějakou novinku nebo se aspoň pokouším posunout nějaké triky na nový level,“ popisuje pilot.

Diváci se mají rozhodně na co těšit, protože Petra Kopfsteina trénuje legenda mezi světovými akrobatickými piloty. „Navázal jsem spolupráci s německým trenérem Klausem Schrodtem, který je několikanásobným vítězem v mistrovství světa a mimo jiné vyhrál také Red Bull Air Race v roce 2003. Je to skvělý člověk a je pro můj tým opravdu velkým přínosem. Jestli se nám podařilo vytvořit skvělou akrobatickou sestavu, ale zhodnotí až diváci přímo na letišti,“ dodává.

Den ve vzduchu s Plzeňským krajem je pro něj oblíbená akce a rád se pravidelně vrací. „Beru to jako svoji domovskou show, protože jako rodák z Karlových Varů to nemám do Plas daleko. Jestli se nepletu, tak poprvé jsem zde vystupoval snad před dvanácti lety. Přijede se na mě podívat plno mých známých i kamarádů, a hlavně atmosféra je v Plasích vždy naprosto skvělá. Každým rokem je to tady posunuté o laťku výš,“ dodává Kopfstein.

Jinak se zkušený pilot připravuje na svoji hlavní disciplínu, kterou je Red Bull Air Race. „Na letošní ročník se hodně těším. Každý den trénuji, a hlavně ladíme letadlo. Mám nový motor, všechno si sedá a zatím to vypadá velmi dobře,“ uzavírá akrobatický pilot Petr Kopfstein.