Fanoušci Dne ve vzduchu s Plzeňským krajem měli v roce 2019 zajímavou možnost, jak se stát součástí největší letecké show na západě Čech. Návštěvníci totiž mohli posílat fotografie, které pořídili na své fotoaparáty nebo mobilní telefony během víkendu 27. a 28. dubna na letišti v Plasích.

Celkem na soutěžní email dorazilo 25 fotografií a o vítězi rozhodli organizátoři i někteří účinkující. „Výběr nebyl vůbec jednoduchý, protože některé fotografie rozhodně nevypadaly, že byly pořízeny amatérskými fotografy. I když jsem byl na pár snímcích zachycen já osobně při své show, nakonec jsem se přiklonil k fotografii s přeletem dopravního letadla ČSA,“ říká akrobatický pilot Petr Kopfstein.

Právě fotografie Václava Zemana, na které je zachycené dopravní letadlo společně s vystaveným letadlem Zlín, nakonec získala nejvíce bodů. Autor fotky se tak může těšit na vyhlídkový let společně se svými přáteli.

„Všem, kteří poslali fotografie patří velký dík a uznání, protože tolik povedených fotek jsme opravdu nečekali. Už teď se těšíme na příští ročník a věříme, že i v roce 2020 budou fanoušci letectví na letišti v Plasích pořizovat na své přístroje další krásné fotografie, se kterými se rádi pochlubí ostatním,“ dodává hlavní organizátor Jiří Pěč.

Kompletní fotogalerii soutěžních snímků najdete zde: