Protože tři jsou víc než dva: Těšte se na trojici dvouplošníků Bücker 131 Jungmann

Pro milovníky historických letadel máme skvělou zprávu. Organizátorům se podařilo přidat ještě jeden úchvatný kousek do programu. Dva Bückery 131 Jungmann doplní ještě jeden a na nebi se tak bude předvádět hned trojice úžasných letadel.

Skupinu těchto úžasných strojů tvoří exempláře s čísly 1.131 Jungmann a jeden s číslem T-131. První z nich, označený D-EELE v červené barvě, druhý s identifikací D-EAXL, který se pyšní elegantním černým nátěrem a třetí s označením OE-CGH v modré barvě. První dva putovaly zpočátku ze Španělska do Německa, a nakonec se dostaly do České republiky, kde našly své nové majitele. Poslední jmenovaný se na naše území dostal z Rakouska.

Modrý Bücker Jungmann má označení T-131 a jeho přezdívka je Georg II. Ta vznikla na popud původního majitele, jehož dědeček se jmenoval Georg a za války létal v podobném modrém stroji. Do České republiky byl stroj odkoupen v roce 2016.

Červený Bücker Jungmann prodělal v roce 1986 významnou modernizaci, při které byl vybaven výkonnějším motorem, zatímco černý následoval tuto cestu tři desetiletí později. Oba letouny si v České republice našly své první majitele, kteří je s láskou restaurovali a udržovali v perfektním stavu. V roce 2009 byl červený Bücker Jungmann prodán v aukci, avšak o dva roky později prošel důkladnou generální opravou. Stejně tak byl renovován i černý exemplář tři roky předtím.

PŮVODNÍ ČLÁNEK JSME PSALI ZDE

Partneři akce